Banner  
 
 
 
  MAGAZİN   |   MEDYA  
 
 
 
  Paylaş:   facebook ico   google ico   yahoo ico   twitter ico   delicious ico   digg ico   myspace ico   mixx ico   stumbleupon ico   reddit ico   friendfeed ico   live ico Okunma Sayısı 4815 Yorumlar 0
Yazdır
 
 
Gündeş Tutuklu Kocasından Para Sızdırmış

Şarkıcı Ebru Gündeş ile ağabeyinin polise verdiği ifadenin arkasından ‘dolandırıcılık soruşturması’ çıktı. Ağabeyinin, Gündeş’in eşi Zarrab’dan ‘Savcıya verelim’ diyerek 200 bin dolar aldığı ortaya çıktı.

http://www.iletisimhaberajansi.com/haber_resimleri/gundes_tutuklu_kocasindan_para_sizdirmis_47507_510_310.jpg
 
Şarkıcı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab 17 Aralık 2013’te düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınmış ve tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulmuştu. Gündeş ise ağabeyi Cengiz Kumartaşlıoğlu’yla birlikte 31 Aralık 2013 gecesi İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 2 saat ifade vermişti. İfade işleminin yolsuzluk soruşturması kapsamında gerçekleştirildiği belirtilmişti. Ancak Gündeş’in o gece Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde verdiği 13 sayfalık ifade, soruşturmanın aslında “nitelikli dolandırıcılık” iddiasına ilişkin olduğunu gözler önüne serdi. Milliyet’in ulaştığı ifadelere göre soruşturmaya neden olan olay şöyle gelişti:

Polis takibine takıldı
Zarrab’ın “dolar işi” yaptığı Cafer Saran adlı bir kişi kaçak göçmenlere yönelik 2012 yılında gerçekleştirilen bir operasyonda gözaltına alındı. Zarrab, Cafer Saran’ın serbest kalması için emniyet nezdinde girişimlerde bulundu ancak Saran tutuklandı. Bu süreçte devreye Gündeş ve Kumartaşlıoğlu girdi. Saran’ın serbest bırakılması ya da adli işlemlerinin hızlandırılması için Kumartaşlıoğlu İstanbul’da görevli B.A isimli bir savcıyla temasa geçti. Bu süreçte Zarrab, Gündeş ve Kumartaşlıoğlu arasındaki telefon görüşmeleri polis takibine takıldı. Telefon kayıtlarına göre savcı B.A, normal hukuki prosedürleri anlatarak dosya hakkında bilgiler verdi, dava açılması sürecinin nasıl hızlandırılabileceğini anlattı. Ancak Gündeş ve Kumartaşlıoğlu sanki savcıya verilecekmiş gibi Zarrab’tan 200 bin dolar istedi. Zarrab da parayı vermeyi kabul etti. Ebru Gündeş, Zarrab’a kendi sekreterinin hesap numarasını vererek paranın oraya yatırılmasını istedi. Gündeş, ağabeyi Kumartaşlıoğlu’na da Zarrab’a paranın bu işlemler için ödendiğini söylemesini istedi.

Gündeş: Göz yumdum
İşte bu iddialar yeni yıl gecesi Mali Şube polisleri tarafından Gündeş’e soruldu. Aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu söyleyen Gündeş önce “Ben dava sürecinin hızlanması adına herhangi bir kimseden para talep etmedim, böyle bir konuya da aracılık etmedim. Ağabeyim bu parayı kendisi için almış olabilir” dedi. Ancak daha sonra Gündeş’e; eşi, ağabeyi ve sekreteriyle yaptığı telefon konuşmaları okundu ve yeniden ne diyeceği soruldu. Gündeş, bu kez telefon konuşmalarını kabul ederek, şunları söyledi:
“B.A. isimli savcı bu bilgileri vermesi karşılığında para almadı. Cengiz isimli ağabeyimin paraya ihtiyacı olması ve benim de elimde istenen miktarda nakit para olmamasından dolayı, eşimden de ağabeyim için para almak istemediğimden dolayı ağabeyimin bu şekilde eşimden para almasına göz yumdum. Cafer Saran isimli şahsı tanımıyorum, bu zamana kadar ne telefonla ne de yüz yüze görüşmem olmadı. Alınan paranın ağabeyim tarafından nerede kullanıldığını bilmiyorum.”
 
Yayınlanma Tarihi: 15.02.2014 11:31:08     Haberi Ekleyen:
 
 
 
Yorum Yazın  
Kalan karakter:
500
Lütfen resimde gördüğünüzü doğrulama kutusuna yazınız.
Kod
güvenlik kodu resmi yenile
resmi yenile
Doğrula
 
 
Banner
 
Magazin Son Haberler
http://www.iletisimhaberajansi.com/haber_resimleri/ceyda_atesin_burnu_kirildi_51642_100_100.jpg Ceyda Ateş'in burnu kırıldı
Kapadokya’da dizinin kutlama yemeği organizasyonunda dans ederken birinin dirseği çarpınca ...
13.09.2014 17:22:52

haber_resimleri/ebru_gundesten_yeni_album_3290_100_100.jpg Ebru Gündeş'ten yeni albüm
Ebru Gündeş, uzun bir aradan sonra yeni albümüyle dönmeye hazırlanıyor. ...
11.09.2014 14:59:53

haber_resimleri/bacaklarimi_sakin_cekmeyin_3289_100_100.jpg "Bacaklarımı sakın çekmeyin"
Frikik vermek istemeyen Nur Fettahoğlu, eteğinin açılmaması için yoğun çaba harcadı. ...
11.09.2014 14:50:41

• Hazal Kaya'nın yeni dizisi
• Kıyafetiyle dikkatleri üzerine çekti
• Meryem Uzerli teklif yağıyor
• Allen formunun sırrını açıkladı
• Evlilik hayali yarım kaldı
 
Banner
 
En Çok Yorumlanan Haberler tümü
 
 
 
 
   
 
      KLAS HABER © 2005-2010
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0312) 425 30 00 | Fax : (0312) 425 44 42
Timed Kullanım Koşulları   |   Gizlilik

 
  Pvp-Kenti Server Tanıtımı PVP Serverlar Server Kurulumu private server tanıtımı private server kurulumu evden eve nakliyat ankara